רפואה הוליסטית – מהי

דף הבית » השראה שלי » רפואה הוליסטית – מהי

רפואה הוליסטית – מהי

רפואה הוליסטית היא צורת ריפוי הרואה את האדם כולו – גוף, נפש, רוח, רגשות – בחיפוש אחר בריאות אופטימלית ואיכות חיים. על פי הפילוסופיה של הרפואה ההוליסטית, כל אחד יכול להשיג בריאות אופטימלית. המטרה העיקרית של הרפואה ההוליסטית בפועל, היא על ידי השגת איזון נכון בחיים.

המרפאים ההוליסטים מאמינים כי האדם כולו מורכב מחלקים התלויים זה בזה, ואם חלק אחד אינו פועל כראוי, כל החלקים האחרים יושפעו. בדרך זו, אם אנשים חויים חוסר איזון (פיזית, רגשית, או רוחנית) בחייהם, זה יכול להשפיע לרעה על הבריאות הכללית שלהם.

רופא הוליסטי יכול להשתמש בכל צורות הטיפול הרפואי, החל בתרופות קונבנציונליות ועד טיפולים אלטרנטיביים, לטיפול בחולה. לדוגמה, כאשר אדם הסובל ממיגרנה מגיע לרופא הוליסטי, במקום ליטול רק תרופות להפגת הכאב, הרופא ההוליסטי מתחשב בכל הגורמים הפוטנציאליים שעלולים לגרום לכאבי הראש של האדם, כגון בעיות בריאות שונות, דיאטה והרגלי שינה, מתח ובעיות אישיות, המטרה היא ההעדפה לשיטות רוחניות המחברות את האדם אל עצמו, כמו מדיטציה, תרגילי נשימה, הליכה וכו'. תוכנית הטיפול עשויה לכלול תרופות כדי להקל על הסימפטומים, עבודה אנרגטית, עבודה על דפוסי חשיבה, שינויים באורח החיים כדי לסייע במניעת כאבי ראש חוזרים.

עקרונות הרפואה ההוליסטית

רפואה הוליסטית מבוססת גם על האמונה כי אהבה ותמיכה ללא תנאי הוא המרפא החזק ביותר והאדם הוא בסופו של דבר אחראי לבריאות שלו ולרווחתה. הרופא ההוליסטי מחזק את המטופל ומאפשר לו להתחבר לריפוי העצמי.

עקרונות נוספים של הרפואה ההוליסטית כוללים:

  • לכל האנשים יש כוחות ריפוי פנימיים.
  • המטופל הוא אדם, לא מחלה.
  • ריפוי המשלב גישה בין המטופל והרופא, ומטפל בכל ההיבטים של חייו של אדם באמצעות מגוון של שיטות טיפול רפואי.
  • טיפול כרוך בקביעת הסיבה למצב, ולא רק להקל על הסימפטומים.

מקורות:

http://www.webmd.com/balance/guide/what-is-holistic-medicine#1